Середа, 15.01.2025, 13:23
Вітаю Вас, Гість

Профілактика грипу, що потрібно знати?

З настанням холодів ймовірність підхопити таке неприємне захворювання, як грип, багаторазово збільшується. На відміну від багатьма носиться застуди, грип проявляє себе різким підвищенням температури, ломота в кістках та суглобах, сухим кашлем. При простуді кашель мокрий, а підвищення температури тіла незначно.

Як відомо, небезпечний не стільки сам грип, скільки ускладнення після нього. Пневмонія, різке погіршення слуху, гайморит, захворювання серця і печінки - основні, але не всі ускладнення. Тому профілактика грипу є першорядним завданням з настанням осені.

Більшість організацій сьогодні самостійно і безкоштовно проводять профілактичні щеплення для своїх співробітників. Те ж саме проводиться і в школах. Тим не менше, вірус грипу відомий тим, що змінюється від року до року. Універсальної вакцини від вірусу грипу розробити, на жаль, не можна. До того ж, у кожної людини специфічна реакція на збудник, що міститься у вакцині, навіть якщо вона інактивована. У цьому випадку, формування імунітету проходить так само важко, як і саме захворювання. Через це деякі не роблять собі щеплень, мотивуючи відмову тим, що не бачать різниці між вакцинацією і захворюванням. Багатьом дітям не можна робити щеплення за медичними показниками.

Щеплення потрібно проводити заздалегідь, до початку активного поширення вірусу. Ідеальним часом для вакцинації вважається вересень. На цей місяць заплановано більшість щеплень. З вересня до початку епідемії встигає сформуватися надійний імунітет. До того ж, пережити прояви після вакцинації (як легка застуда) в теплу осінню погоду значно легше.

Якщо ви з якихось причин не робили щеплень, то не варто чекати захворювання як обов'язкового супутника осіннє - зимового сезону. Існує багато перевірених способів захисту від грипу, а заодно і простудних захворювань.

Почніть прийом вітамінних комплексів. Сьогодні в будь-якій аптеці можна знайти вітаміни на будь-який запит - і з вигляду посиленого впливу (для очей, для зміцнення кісток, для волосся), і за вартістю. Приймати вітаміни лікарі радять курсами, тому що в організмі може накопичитися дуже багато вітамінів, і настає гіпервітаміноз. Деякі вітаміни можна приймати регулярно.

Починайте підтримувати організм регулярними фізичними навантаженнями. Запишіться в басейн, фітнес - клуб. Відвідування лазні раз на тиждень очистить організм, дозволить зберегти сили на захист від вірусів.

У боротьбі за здоров'я вам допоможуть і аптечні засоби. Ліки для підтримки імунітету дозволять захистити організм від вірусів. Цими ж засобами можна проводити і лікування грипу що настав, але у великих дозах і лише за призначенням лікаря. Противірусну активність мають такі препарати, як арбідол, ремантадин.

Традиційні засоби профілактики грипу не втрачають актуальності. Вірусна інфекція потрапляє в організм через носоглотку, тому її потрібно захищати в першу чергу. Оксолінова мазь - надійна перепона для вірусу грипу. Замість неї можна регулярно промивати носоглотку розчином господарського мила.

Цибуля і часник - лідери в боротьбі із захворюваннями. Якщо їх вживання в їжу неприємно або неможливо (наприклад, при грудному вигодовуванні), то можна лікуватися їх парами, розставивши по кімнаті тарілочки з нарізаними часточками лука і часнику. Дітям можна повісити на шию часточку часнику.

 

Профілактика застудних захворювань

Найчастіше застудні захворювання ускладнюються вірусними або бактеріальними пневмоніями, розвитком бронхітів, синуситів (запалення носових пазух), отитів (запаленням вуха), запальними захворюваннями центральної нервової системи і серця. Крім того, при застуді загострюється перебіг хронічних хвороб, наприклад: цукрового діабету або бронхіальної астми. Оскільки ускладнення при застудних захворюваннях можуть викликати загрозу для життя, необхідно чітко виконувати вказівку лікарів для запобігання простудних захворювань.

Існують специфічні і неспецифічні методи профілактики вірусних захворювань. Специфічним методів належать вакцинація, застосування імуноглобулінів, лікарських засобів — індукторів інтерферону (що відповідають за вироблення власного інтерферону в організмі). До неспецифічних методів належать загальнозміцнююча терапія, закалювання організму, прийом полівітамінних препаратів, насичення організму вітаміном С (у вигляді медикаментів, фруктів, ягід).

Питання про необхідність вакцинації залишається спірним. Це пов'язано з схильністю вірусу грипу до постійних мутацій під дією зовнішніх факторів. Посиленню загальної опірності організму не може зрівнятися з тими тяжкими наслідками, які виникають в результаті вакцинації. Після вакцинації часто виникають важкі алергічні стани, аж до набряку Квінке або анафілактичного шоку. Не відображено вакцинація маленьким дітям і вагітним жінкам. Імуноглобуліни являють собою чужорідний білок, введення в організм якого, може супроводжуватися більш важкими і що швидко ускладненнями. Застосування індукторів інтерферону (речовин, які волають відповідну імунну реакцію організму, шляхом вироблення речовин, активно борються з вірусами) необхідно починати в умовах епідемічної небезпеки. Тривале ж застосування цих медикаментів може викликати виснаження імунної системи і послабити захисні сили організму. Тому підвищується цінність неспецифічних методів профілактики простудних захворювань.

Загальне закалювання організму необхідно починати в літній період. Воно включає в себе обливання всього тіла і ножні ванни. Причому температура тіла зменшується поступово, а водні процедури повинні виконуватися регулярно і щодня. Таким чином, досягається комфортне сприйняття тіла при поступовому зниженні температури води від 22 градусів до 7-8. Ці процедури сприяють поліпшенню мікроциркуляції судин, активації нейро-гуморальної системи та посиленню загальної резистентності.

В даний час існує достатня кількість різних комбінованих полівітамінних препаратів, які поряд з вітамінами необхідні організму, можуть містити добову потребу мікро- і макроелементів. Особлива увага приділяється насиченню організму вітаміном С (аскорбінової кислоти), який відповідає в організмі за діяльність імунної системи. Вітамін повинен надходити в організм не тільки з медикаментами, але продуктами харчування, які містять у великій кількості цей вітамін (шипшина, болгарський червоний перець, чорна смородина, обліпиха, петрушка, брюссельська капуста, ківі, суниця, цитрусові, яблука та ін.)

Продукти бджільництва (мед, пилок, маточне молочко, прополіс) є сильними засобами в профілактиці вірусних захворювань.

Для профілактики простудних захворювань важливий повноцінний нічний сон (8 годин), регулярні прогулянки на свіжому повітрі (по можливості в лісі, парковій зоні), помірне фізичне навантаження.